SOLÁRNY SYSTÉM - solarservis

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

SOLÁRNY SYSTÉM

Solárne systémy na ohrev TUV je možné využiť aj na podporu vykurovania. Slnečné kolektory pokryjú 60 80 % ročnej potreby teplej vody v domácnosti, v lete takmer úplne, v prechodnom období a v zime zabezpečia jej predohrev.
Solárny systém aktívne využíva slnečnú energiu a premieňa ju na teplo.
K samostatnej premene energie slnečného žiarenia na teplo slúžia solárne kolektory napr. vysoko účinné vákuové trubicové, ktorých základom je absorbér zachytávajúci slnečné žiarenie. Teplo sa prostredníctvom teplonosnej kvapaliny (nemrznúca zmes) odvádza cez spájacie potrubia do zásobníka teplej vody, v ktorom výmenník ohreje vodu. Elektrické vyhrievacie teleso, prípadne iný zdroj tepla (kotol, prípojka ústredného vykurovania) dohrieva vodu počas zamračených dní. Elektronické ovládanie zabezpečuje automatickú prevádzku, vypína a zapína obehové čerpadlo. Vákuové trubicové ako tepelnú izoláciu vákuum, vytvorené medzi dvoma sklenenými trubicami. Na vnútornej trubici je nanesená vysoko selektívna absorbčná vrstva. Získané teplo sa odvádza špeciálnymi hliníkovými lamelami do medených trubičiek, v ktorých prúdi ohrievaná kvapalina.
Tepelné straty v solárnych kolektoroch sú veľmi malé a kolektory môžu získavať teplo i pri veľmi slabom slnečnom žiarení (slnko za mrakom ).
Absorbčná plocha, ktorá dopadajúce žiarenie premieňa na teplo je valcová a zrkadlové pozadie odráža slnečné žiarenie aj na zadnú stranu vakuových trubíc a vďaka tomu je ich výkon ešte lepší. Vákuové trubice vystavujú rovnakú plochu dopadajúcemu slnku ráno, napoludnie aj večer. Jeho výkon sa neznižuje ani kvôli malému uhlu dopadu slnečného žiarenia ako je to u plochých kolektorov.


Balkónový solárny systém
Konštrukčné   riešenie   väčšiny   solárnych   panelov   je   vhodné inštalovať   na   streche   alebo   na   zemi .
Z tohto   dôvodu domácnostiam, ktoré nemajú  rodiné domy,  ale žijú   v   byte,  nemohli si dopriať   vlastný   Solárny    systém a tým ušetriť svoje náklady za energie.
Preto sme navrhli riešenie aj pre vás balkónovú   slnečnú   sústavu .  Kolektor   môže   byť namontovaný   na   zábradlie   balkóna   alebo   pod   oknom .  Riadiaca jednotka a zásobník sa môže namontovať   na   stenu   v kúpeľni, alebo pri kotly .
Tak   si možete   zabezpečiť   bezplatnú   dodávku   teplej   vody   aj   na   7.   poschodí !

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky